Hizmet Sözleşmesi

Aday Web Sitesi Hizmet Sözleşmesi

1- Bu sözleşme, Avusor Bilişim'e ait adayweb.com sitesinde yer alan Aday Web Sitesi temalarından birini satın alındığı anda yürürlüğe girer. Satın alan müşteri satın alma sayfasında bulunan "Kullanım Sözleşmesini okudum ve anladım" kutucuğunu işaretlediğinde sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır.

2- Avusor Bilişim'e ait adayweb.com sitesinde yer alan tüm temaların satış, dağıtım ve diğer hakları firmamıza aittir. Sitemizden satın alınan hizmetin devamını ettirdiği sürece temaların ve yazılım lisans süre sınırlaması bulunmamaktadır.

3- Müşteri satın aldığı temayı iade edemez, tema sadece 1 domain'e (isim hakkına) lisanslanacaktır. Domain (İsim Hakkı) değişikliği talebinde bulunması halinde +100 TL domain değişikliği ücreti ödemek zorundadır.

4- Müşterinin satın aldığı Avusor Bilişim'e ait Aday Web Sitesi içeriğinde (Tasarım ve yazılım) Modul yazılımı ekleme veya tasarımında düzenleme değişikliği taleplerini firmamıza iletebilir, belirlenecek ekstra ücret ve süre konusunda anlaşma sağlanırsa bu değişiklikler firmamız tarafından yapılabilir.

5- Avusor Bilişim'e ait adayweb.com'da hazırlanmış olan web yazılımı sadece Avusor Bilişim'e ait sunucular (Server) da barındırabilir, farklı bir alanda barındırılamaz ve talep edilemez.

6- Müşteri satın aldığı temalardan kaynaklı oluşabilecek her türlü sorunlarda firmamıza mesai saatleri içerisinde Telefon ve mail ile destek talebinde bulunabilir. Temadan kaynaklı olduğu tespit edilen tüm sorunlar incelendikten sonra en uygun çözüm en geç 3 iş günü içinde sunulacaktır.

7- Müşteri satın aldığı Avusor Bilişim'e ait Aday Web Sitesi Yazılımı ve Tasarım Dosyalarının orjinal çizim ve yazılımın dosyaları talep edemez.

8- TESLİMAT ve HİZMET

8-a Müşteri farklı bir istek (Ekstra Paket) de bulunmadığı sürece seçtiği Avusor Bilişim'e ait Aday Web Temasının demo kurulumu firmamız tarafından yapılacaktır. Kurulum ödeme onayından sonrası 12/24 Saat içinde yapılmaktadır.

8-b Domain (isim hakkı) ve Hosting (Barındırma) Satın alıdığı gün başlar. Domain (isim hakkı) ve Hosting ilk yıl Avusor Bilişim tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır. Süre bitiminde firmamız tarafından otomatik olarak gönderilen uyarı maillerini (epostalarını) dikkati alınması ve süre bitiminden önce ödemesi yapılması halinde hizmet satın alınacağı zaman karşılığında devam edecektir. Aksi olması durumunda süre bitiminde hizmet askıya alınacaktır ve sistemimizden 2 gün içerisinde silineceği gibi herhangi bir hak talebinde bulunamayacaktır.

8-c Müşteri Aday Web Sitesi'den EKSTRA PAKETİ almasında satın alma tarihinden itibaren Adaylık için belirlenen içeriği 1 (Bir) hafta içerisinde web sayfamızıda ki (adayweb.com) iletişim eposta'sına göndermek ve onaylamak zorundadır, aksi taktirde gecikme sorumluluğu kendisi aittir, hiç bir hak talebinde bulunamaz.

8-d Müşteri almış olduğu Aday web sitesi hizmetini yıllık Barındırma (Hosting) hizmeti için 90.00 TL/Yıl olarak, Alan adı (Domain) hizmetini için 30.00 TL/Yıl Avusor Bilişim'den satın aldığı sürece yararlanabilir. Fiyatlarda farklılık güncel kurlara göre değişiklik gösterebilir.

9- MÜŞTERİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ

9.a İlk yayımda yerleştirilen demo içerik dışında ki yazı ve resim girişleri aksi telep ve üst paketler alınmadığı taktirde müşteri tarafından yapılacaktır.

9.b Müşteri, Avusor Bilişim tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin, tasarımının telif hakkının Avusor Bilişim'e ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını, Avusor Bilişim'e ait Sunucular (Hosting) haricinde farklı bir alanda barındırmayacağını kabul ve beyan eder.

9.c Müşteri, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, Avusor Bilişim'in hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.

9.d Müşteri, Aday Web Sitesi Kontrol Paneli şifrelerini kurulum işlemi bittikten sonra tarafına kayıt esnasında belirtmiş olduğu eposta hesabına teslim alabilecektir ve şifre değişikliğini yapacaktır. Aday Web Sitesi Kontrol Paneli şifreleri mail (eposta) yolu ile teslim edilmesinden itibaren bu şifrelerin üçüncü kişilerin eline geçmesinden ve buna bağlı olarak ortaya çıkacak olan sorunlardan Avusor Bilişim'i sorumlu tutamaz. Kullanıcıların veri tabanından yol açtığı hatalardan ve hack girişimleri sonucu oluşan veri kayıpları ve diğer sorunlardan Avusor Bilişim sorumlu tutamaz.

9.e Müşteri, Aday Web Sitesi Uygulaması'nın Demo kurulum aşamasında üzerinde mevcut tasarımı bütün olarak değiştirme talebinde bulunduğunda, Avusor Bilişimin sözleşme tutarından hariç belirleyeceği farkı ödeyeceğini kabul eder.

9.f Müşteri verilerinin (Veri tabanı, web yazılımı) yedeklenme talebinde bulunması durumunda ayrıca ücret ödemek zorundadır.

9.g Müşteri sipariş formunda belirtiği e-posta adresini tebligat adresi olarak kabul eder. Hizmet süre bitimini vermiş olduğu e-posta adresinden takip edecektir, Avusor Bilişim tarafından gönderilen e-postaların spam düşmesinden kaynaklı hizmet sonlandırma işleminden Avusor Bilişim sorumlu tutulamaz.

10- SÖZLEŞME KAPSAMI DIŞI İŞLEMLER

Bu sözleşmeden bahsedilen yükümlülükler dışında kalan ve aşağıdaki maddeler halinde yazılı bulunan işlemler sözleşme kapsamı dışındadır.

10.a Hosting (Barındırma) Hizmeti altyapısında, doğal felaketler ve yangın, kısa devre yapabilecek türdeki bağlantı ve sorunlardan dolayı sitenin HOST firması tarafından işletilemez hale gelmesinden dolayı oluşacak sorunlar,

10.b SQL, FTP veya Barındırma hizmetinin Avusor Bilişim'e yazılı olarak haber verilmeden bulunduğu yerden başka yere taşınması, isim hakkını (Domain) yönlendirmesi veya bunlara erişimi sağlayan kullanıcı hesapları ve şifrelerinin değiştirilmesi sonucu oluşacak problemlerin giderilmesi,

10.c Avusor Bilişim dışındaki özel/tüzel kişilerin FTP ve SQL alanlarına müdahalesi,

10.d Henüz Anti –virüs programı bulunmayan, onarılmayan, virüs ve virüslerin yarattığı problemlerin giderilmesi,

10.e Lisansız yazılım yüklenmesi veya kullanılması,

10.f Sözleşme eklerinde tanımlanan donanım veya yazılımların başka özel/tüzel kuruluşa devredilmesi, devredilen donanım ve yazılım ürününü kapsam dışına taşır.

10.g Müşteriye ait kayıtlı donanım veya yazılım ürünlerinin üretici firmaların bu ürünlere desteğini kesmesi yada çıkabilecek sorunlara problemlerin çözümü noktasında ,sorunlara karşı destek vermemesi,

10.h Sözleşme, Avusor Bilişim'in web sayfasında belirtilen mesai saatleri dışında hizmet istenmesi.

10.ı Kullanıcıların gerekli özeni göstermemesi (arıza ve hataların geç bildirilmesi,sorun yaratabilecek veya kullanıcıları ilgilendirmeyen bölümlerin bilinçli veya bilinçsiz kullanımı vb...)

YETKİLİ MAHKEME ve İCRA DAİRELERİ İş bu sözleşmenin uygulanmasında doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İSTANBUL Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Bu sözleşme 10 (On) madde olarak düzenlenmiştir.


© 2015 | Proje Web Tasarım Avusor Bilişim | Tüm Hakları Saklıdır.